Wykład: Ani z Marsa, ani z Wenus: wracamy na Ziemię

Fundacja Feminoteka zaprasza na drugi wykład w ramach Akademii Feministycznej. „Ani z Marsa, ani z Wenus: wracamy na Ziemię” to temat wykładu biolożki, dr Marii Pawłowskiej o kobietach, mężczyznach, stereotypach i kategorii nie/naturalności. Wykład odbędzie się 8 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Fundacji Feminoteka (ul. Mokotowska 29A, 00-560 Warszawa).

Akademia Feministyczna to cykl spotkań na temat kobiet, kultury i sytuacji społeczno-politycznej. Chcemy, żeby było ciekawie, inspirująco i dynamicznie, dlatego zaprosiłyśmy najciekawsze prelegentki i prelegentów. Samo wystąpienie potrwa pół godziny, kolejne pół przeznaczone jest na dyskusję z publicznością. Przez cały czas otwarta będzie Księgarnia Feminoteki oferująca książki o tematyce kobiecej, feministycznej, genderowej i queerowej.

W ramach Akademii Feministycznej swoje wystąpienia wygłoszą m.in. prof. Magdalena Środa, prof. Monika Płatek, dr Joanna Koleff-Pracka, dr Maria Pawłowska i dr Paweł Bernat.

Wstęp wolny.

Uwaga, liczba miejsc ograniczona! Zapisz się na wykład dr Marii Pawłowskiej wysyłając mejla zatytułowanego „Akademia Feministyczna 2” na adres annad@feminoteka.pl W treści podaj a) imię i nazwisko, b) kontaktowy numer telefonu, c) adres mejlowy. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.