Wykład: Joanna Krakowska, „Kartoteka”, czyli Bohaterka

Co by było, gdyby Bohaterką „Kartoteki” była kobieta? W jakiej sprawie wyleguje się w łóżku kobieta w PRL-u? Kto wprowadzał awangardę na polskie sceny i po co? A przede wszystkim: Wanda Laskowska, Wanda Laskowska, Wanda Laskowska – żeby wreszcie zapamiętać to nazwisko.
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wykład Joanny Krakowskiej pt. „KARTOTEKA”, czyli BOHATERKA, który odbędzie się 19 lutego 2013 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego (ul. Jazdów 1).

Wykładom z cyklu PRL. PRZEDSTAWIENIA towarzyszą projekcje filmów Michała Januszańca i Joanny Krakowskiejoraz kolejne odsłony internetowej historii teatru polskiego na stronie www.teatrpubliczny.pl. Na stronie znajdują się już 4 filmy zrealizowane techniką found footage. Wykłady inaugurują kilkuletni projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego – TEATR PUBLICZNY. PRZEDSTAWIENIA, który obejmie historię polskiego teatru od roku 1765 do dzisiaj, przygotowywany na przypadające w 2015 roku 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie ww.teatrpubliczny.pl.