Premiera IV tomu „Przewodniczki po Krakowie emancypantek”!

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza do Czytelni dla Kobiet na premierę IV tomu „Przewodniczki po Krakowie emancypantek”!

Czytelnia powstała w 2010 roku jako spadkobierczyni i kontynuatorka krakowskiej instytucji edukacyjnej dla kobiet, działającej na przełomie XIX i XX wieku pod tą samą nazwą. Patronką współczesnej Czytelni dla Kobiet jest Marcelina Kulikowska – wybitna poetka, reporterka, emancypantka i pedagożka.

Organizujemy comiesięczne spotkania w Czytelni, do udziału w których zapraszamy kobiety różnych pokoleń. Szczególnie serdecznie zapraszamy kobiety w wieku 60+ oraz kobiety do 25. roku życia. Poruszamy tematy związane z odzyskiwaniem historii kobiet oraz z wyzwaniami, jakie wiążą się z odtwarzaniem herstorii.

Podczas styczniowego spotkania zaprezentujemy IV tom „Przewodniczki po Krakowie emancypantek”, spotkamy się z Autorkami książki i porozmawiamy o pracy nad biograficznymi tekstami o kobietach. Podczas spotkania będzie można otrzymać egzemplarz książki.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie” realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Rządowego Programu Wspierania Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin: 29 stycznia 2013 roku, godz. 18
Miejsce: Massolit Books & Café, ul. Felicjanek 4, Kraków
Wsparcie / patronat: Ośrodek Karta, Radiofonia, Massolit Books & Cafe