Dyskusja wokół 13 numeru Recyklingu Idei

Po kilkuletniej przerwie ukazał się kolejny, trzynastu już numer Recyklingu Idei. Hasło przewodnie nowego numeru brzmi: „Gospodynie wszystkich domów łączcie się!” i zachęca do „odmyślenia” oczywistości skrywających się za splotem słów: dom, rodzina, praca, ekonomia i kultura.

Z przyjemnością zapraszamy na dyskusję wokół 13 numeru Recyklingu Idei, które odbędzie się 26 listopada o godzinie 20:00 w Feminotece (Warszawa, ul. Mokotowska 29a).

W trakcie spotkania zapytamy między innymi o funkcjonowanie gospodarstwa domowego, o znaczenie nieodpłatnej pracy domowej, o przemiany ról przypisanych płciom i o to, jak się to ma do instytucji państwa, rynku czy praw pracowniczych. Spróbujemy też przyjrzeć się innym „oczywistościom” – stanowiącym codzienny słownik polskiej prawicy, takim jak „Żydokomuna”.

W spotkaniu wezmą udział:
Agnieszka Mrozik: polonistka, amerykanistka, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN, feministka
Marcin Starnawski: socjolog, nauczyciel akademicki, tłumacz, członek redakcji „Recyklingu Idei”.
Anna Pietruszka – Dróżdż: współzałożycielka Fundacji MaMa. W fundacji koordynuje projekty i programy wolontariackie, w tym Koło Gospodyń Miejskich – projekt na rzecz równego podziału obowiązków domowych.
Ania Zawadzka: socjolożka, pracuje w Instytucie Slawistyki PAN, reżyserka filmu dokumentalnego ‚Zydokomuna’.

Moderacja: Mateusz Janik, członek redakcji Recyklingu Idei.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji Klasa, Praca, Płeć, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada na Uniwersytecie Warszawskim.