Film: Kwiaty z innego świata

W ramach projektu Fundacji Gender Center Gender przed i za kamerą 25 lutego br. o godzinie 17:00 w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się projekcja filmu Flores de otro mundo. Centrum refleksji stanowią zagadnienia związane z kinem społecznym rozumianym jako krytyka zwyczajów oraz środek transmisji wartości demokratycznych, dlatego podczas cyklu prezentowane są filmy ukazujące zmiany w hiszpańskim społeczeństwie w ciągu ostatnich 20 lat z perspektywy gender (tożsamości kulturowej płci). Dyskusje tłumaczone będą na język hiszpański symultanicznie.

O filmie Flores de otro mundo (Kwiaty z innego świata)

Milady z Kuby, Patricia z Dominikany oraz Marirrossi z Bilbao przybywają do małego miasteczka, Santa Eulalia, w pogoni za lepszym życiem – jednym z jego elementów ma być związek miłosny. Zgodnie z zamierzeniami znajdują towarzyszy, lecz rychło zmierzyć się muszą z wieloma problemami… Film pokazuje i kwestionuje tradycyjny porządek oraz schematy zachowań.
Dramat, Hiszpania, 1999, 106 min. Reż.: Iciar Bollaín, scenariusz: Icíar Bollaín, Julio Llamazares, muzyka: Pascal Gaigne, zdjęcia: Teo Delgado, montaż: Ángel Hernández Zoido.

więcej na stronie http://kino.genderstudies.pl