Zapraszamy do udziału w konkursie publicystyczno-literackim!

Podyplomowe Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki oraz Wydawnictwo Fempress zapraszają do udziału w pierwszym w 2012 roku konkursie publicystyczno-literackim!

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać i przesłać do nas tekst poruszający problem szeroko rozumianej tożsamości płciowej (3000-8000 znaków ze spacjami). Na teksty czekamy do 12 lutego, pod adresem: grazyna.latos@gendermainstreaming.com.pl
W tytule prosimy pisać: konkurs publicystyczno-literacki.

Wybrane teksty zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie: www.genderstudies.pl.

Nagrodą jest książka „Cienka granica przyzwoitości” Agnieszki Szygendy.

„Cienka granica przyzwoitości” to historia młodej dziewczyny, przyjeżdżającej z małej wioski do wielkiego miasta z nadzieją, że uda jej się zacząć nowe życie i zapomnieć o traumie przeszłości. Zachłyśnięta wielkim miastem, samotna i zagubiona staje się łatwą zdobyczą w swojej walce o przetrwanie. Manipulacje, upokorzenie, wyrzekanie się siebie i swojego dziecka to towarzysze jej podróży. Czy starczy jej sił, by zerwać z przeszłością, odzyskać niezależność, wybaczyć sobie i przeżyć prawdziwą miłość?

Agnieszka Szygenda, rocznik 1973. Ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką tomiku wierszy „Pozdrowienia z Arki”, jej utwory znalazły się też w antologii poezji religijnej niereligijnej „Możliwe niemożliwe niemożliwe możliwe” (Verbinum 2004 r.) obok wierszy wybitnych polskich poetów: Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, ks. Jana Twardowskiego, Marcina Świetlickiego i innych. Agnieszka Szygenda jest również laureatką i finalistką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich i literackich. Jej prozatorskim debiutem była powieść „Wszystko gra” (Wydawnictwo Autorskie Katarzyna Grochola 2007 r.). Druga powieść pt. „Kupię rękę” (Wydawnictwo Bliskie 2010 r.) została nominowana do nagrody Srebrny Kałamarz. Mieszka w Warszawie, ma trzech synów.

Ogłoszenie wyników nastąpi w drugiej połowie lutego.

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z przyjęciem postanowień regulaminu>>

Więcej o konkursie>>