Spotkanie: Salon w różach. Inspiracje.

Fundacja Barak Kultury zaprasza na jesienne spotkania w ramach cyklu Salon w Różach: Inspiracje.

22 listopada – Reinkarnacja Gdańska – spotkanie z Barbarą Piórkowską w ramach festiwalu NO WOMEN NO ART poprowadzi Agnieszka Gajewska

Akcja debiutanckiej powieści Barbary Piórkowskiej rozgrywa się w Gdańsku na przełomie lat 70-tych i 80-tych.  „Szklanka na pająki” opowiada o Gdańsku, przesiedleniach, historiach rodzinnych, dojrzewaniu, relacjach między mężczyznami a kobietami. Powieść można czytać wielowymiarowo, szczególnie, że wkrada się w nią element baśniowy, poetycki, nierealny. Bohaterką powieści jest urodzona w Gdańsku Aleksandra, która zdaje sobie sprawę, że była kiedyś mężczyzną, „nazywała się Wołodymir Switłyczko i miała ogromne stopy”.  Co było dalej? Zapraszamy do lektury oraz na listopadowe spotkanie Salonu w Różach: Inspiracje.

Barbara Piórkowska – poetka;  wydała dwa tomy wierszy („Żyrafa” oraz „Lot anioła nad miastem”) oraz audiobooka poetyckiego „Piękno”. Pisarka, dziennikarka, performerka,  trenerka warsztatów twórczego pisania, wielokrotna laureatka i stypendystka miasta Gdańska.

„[…] Jeżeli jakiś pająk wlezie mi pod kaloryfer, zimą zostawiam go w spokoju. A latem idę do kuchni i wyciągam osobną, specjalnie dla nich przeznaczoną, szklankę. Łapię w nią ruchliwe osiem nóg i wypuszczam na dwór. I robię tak także z każdą chwilą, która wchodzi mi do życia – nabieram i wypuszczam, żeby nic się jej nie stało [..] „. Szklanka na pająki, Barbara Piórkowska

Miejsce: kawiarnia Republika Róż, pl. Kolegiacki 2 (dolna sala). Wstęp wolny do wyczerpania miejsc. Organizator: Fundacja Barak Kultury. Szczegóły: www.barakkultury.pl (z materiałów promocyjnych)
Salon w Różach: Inspiracje to cykl spotkań z najciekawszymi polskimi pisarkami, poetkami i blogerkami. Zaproszone autorki pokażą w jaki sposób ich wyobraźnia, pasja i codzienne życie wpływają na tworzenie współczesnej literatury. Zapraszamy do czerpania inspiracji!