Spotkanie: Salon w Różach. Lustra Marii Konopnickiej

Salon w Różach: Inspiracje
25 października · godz. 19:00
kawiarnia Republika Róż, plac Kolegiacki 2a

Lustra Marii Konopnickiej. Spotkanie z Leną Magnone, pisarką, laureatką nagrody „Polityki” dla młodych naukowców poprowadzi Agnieszka Gajewska.

Lena Magnone – fascynatka życia Marii Konopnickiej, odkrywa jej nieznane oblicze sięgając do niepublikowanych dotąd tekstów. Dlaczego przez przeszło sto lat nadawano Marii Konopnickiej etykiety wieszczki narodowej, poetki patriotycznej, propagatorki pozytywizmu? Jak wyglądało jej prywatne życie – relacje z córkami i związek miłosny z Marią Dulębianką? Z jakiego powodu w wieku 48 lat wyjechała z Warszawy i rozpoczęła dwudziestoletnią podróż? Na wszystkie pytania odpowie w Salonie w Różach Lena Magnone, autorka najnowszej monografii poświęconej poetce i pisarce oraz edytorka jej listów do synów i córek.
Lena Magnone – pisarka, laureatka nagrody „Polityki” dla młodych naukowców, autorka książki „Maria Konopnicka: lustra i symptomy” (2011), wykładowczyni Gender Studies przy Instytucie Badań Literackich PAN.

*Salon w Różach: Inspiracje to cykl spotkań z najciekawszymi polskimi pisarkami, poetkami i blogerkami. Zaproszone autorki pokażą w jaki sposób ich wyobraźnia, pasja i codzienne życie wpływają na tworzenie współczesnej literatury. Zapraszamy do czerpania inspiracji!
www.barakkultury.pl