Apel: Poparcie dla ustawy o związkach partnerskich

W maju 2011 podjęto drugą w Polsce próbę wprowadzenia w naszym kraju rozwiązań prawnych dotyczących związków partnerskich. SLD złożył projekt ustawy o związkach partnerskich do Sejmu. Aby był on przez Parlament rozpatrywany jeszcze w tej kadencji Marszałek Sejmu musi skierować ww. projekt do pierwszego czytania. PISZMY DO MARSZAŁKA SEJMU CODZIENNIE LIST Z POPARCIEM DLA USTAWY O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH.
BARDZO PROSZĘ O ROZSYŁANIE GDZIE TYLKO MOŻECIE TEJ PROŚBY. Niech Parlamentarzyści i Parlamentarzystki, Marszałek Sejmu, mają świadomość, iż sprawa ta dotyczy NAS wszystkich, a nie jest ‚tematem zastępczym’. Ustawę można przy dobrej woli przyjąć i w dwa tygodnie, jak pokazuje praktyka parlamentarna. Nie pozwólmy, aby tak ważna sprawa została zamknięta w sejmowej zamrażarce.
PISZEMY NA ADRES: listy@sejm.gov.pl, TEMAT MAILA: List do Marszałka Sejmu
Przykładowy, prosty list do Marszałka:
Szanowny Panie Marszałku,
popieram wprowadzenie jeszcze w tej kadencji Sejmu projektu – SLD – ustawy o związkach partnerskich. Apeluję, aby projekt ten został jak najszybciej przez Pana Marszałka skierowany do pierwszego czytania. Ustawa ta jest ogromnie ważna również i dla mnie osobiście i dotyczy tysięcy par w Polsce zarówno jedno-, jak i różnopłciowych. Liczę, iż tak ważną sprawę potraktuje Pan Marszałek absolutnie priorytetowo i w trybie pilnym nada jej bieg legislacyjny.
Z poważaniem
/podpis/

treść projektu ustawy oraz jego uzasadnienie znajdują się tutaj: zwiazkipartnerskie.info