Ankieta/badanie

Zachęcamy do wsparcia projektu prowadzonego prze Gretę Gober, która rozpoczyna akcje poszukiwania osób do wywiadów biograficznych. Przygotowuje prace o doświadczeniach dorastania w Polsce i w Norwegii. W Polsce w wywiadach biograficznych muszą wziąć udział osoby(studenci i studentki z Warszawy), które będą ‘alter ego’ Norwegów, którzy wzięli udział w badaniu w Oslo. np. przeprowadziłam wywiad biograficzny z 22 letnim studentem akademii muzycznej z Oslo. Chłopak pochodzi z malej miejscowości, rodzice są po rozwodzie. Teraz moim celem jest przeprowadzenie wywiadu biograficznego w Polsce z osobą, która miała podobną trajektorię życia, tj. pochodzi z malej miejscowości w Polsce i studiuje na akademii muzycznej w Warszawie. Informacja o rodzicach i rodzeństwie jest dodatkowa – gdyby udało się znaleźć takie osoby byłoby idealnie.
Wszystkie osoby, które jeszcze studiują lub mają kontakt ze studentami sa w kregu osob „podejrzanych”. Z gory wielkie dzieki za wszelka pomoc!
Poniżej charakterystyka poszukiwanych osob. Kobiety – studentki z Warszawy: 1) Wiek ok. 21 lat Kierunek Filozofia lub pokrewne Skad pochodzi Olsztyn/Bialystok/Lublin/Opole/Rzeszow Rodzice Razem Rodzenstwo Brat 2) Wiek ok. 24 -25 lata Kierunek Socjologia lub pokrewne Skad pochodzi Warszawa Rodzice Razem Rodzenstwo Brat 3) Wiek ok. 21 lat Kierunek Informatyka lub pokrewne Skad pochodzi Olsztyn/Bialystok/Lublin/Opole/Rzeszow Rodzice Samotna matka Rodzenstwo Jedynaczka 4) Wiek ok. 24 lata Kierunke Urbanistyka lub pokrewne Skad pochodzi Warszawa Rodzice Rozwod Rodzenstwo Dwoch braci Mężczyzni – studenci z Warszawy: 1) Wiek ok. 24 lata Kierunke Akademia muzyczna Skad pochodzi Male miasteczko/ ok. 4 – 5 tys mieszkancow Rodzice Rozwod Rodzenstwo Brat 2) Wiek ok. 22 lata Kierunek Informatyka lub pokrewne Skad pochodzi Warszawa Rodzice Razem Rodzenstwo Brat 3) Wiek ok. 22 lat Kierunek Prawo lub pokrewne Skad pochodzi Warszawa Rodzice Rozwod Rodzenstwo Brat i siostra 4) Wiek ok. 28 lat Kierunek Pedagogika/ Psychologia Skad pochodzi Warszawa Rodzice Rozwod Rodzenstwo Brat i siostra Informacja dla potencjalnych uczestnikow badania: Tytuł projektu: Doświadczenia dorastania w Polsce i w Norwegii. Osoba prowadząca wywiad: Greta Gober, doktorantka kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Kontakt.
Celem badania jest zrozumienia w jaki sposób studenci doświadczają dorastanie w Polsce i w Norwegii. Badanie, w formie wywiadu, będzie składało się z dwóch osobnych części. Osoba udzielając wywiadu sama decyduje kiedy i gdzie będzie miała możliwość udzielenia wywiadu. Powodem prowadzenia tych badań jest rozprawa doktorska. Uczestnictwo w tym badaniu jest dobrowolne i uczestnicy mogą wycofać się z badania w dowolnym czasie, bez podania przyczyny. Wywiad będzie rejestrowany. Zapis nagrania (transkrypcja) będzie archiwizowany, ale prawdziwe dane osoby biorącej udział w badaniu będą zmienione w trakcie transkrypcji. Zapis nagrania będzie wykorzystywany wyłącznie dla celów naukowych i jedynymi osobami które będą miały dostęp do transkrypcji będą osoby pracujące nad projektem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.